سنسورهای اثر انگشت مدرن در دستگاههای حضور و غیاب

سنسورهای اثر انگشت مدرن در دستگاههای حضور و غیاب

در این مقاله سعی داریم شما را با کارکرد سنسورهای جدید اپتیکال ( optical ) آشنا کنیم و مقایسه ای کوتاه بین سنسورهای اثرانگشت خازنی و اپتیکال داشته باشیم. در ادامه با ما همراه باشید تا قبل از خرید محصولات حضور و غیاب ، آگاهی بیشتری نسبت به نحوه شناسایی این دستگاه ها کسب نمایید.

سنسورهای اثر انگشت مدرن در دستگاههای حضور و غیاب افق فرا ویژن

در قدیم تمام شرکت های تولید کننده سنسور اثرانگشت از سنسور های خازنی استفاده می­کردند و نقاط ضعف بسیاری در کاربرد این سنسورها در دستگاههای اثر انگشت بود. فرض این سنسورها قابل تقلب بود و به راحتی می توانیم اثر انگشت خود را در یک استمپ زده و سپس به روی کاغذ بفشاریم و در نهایت  کاغذ را بر روی سنسور فشار دهیم تا سنسور عمل کند و تشخیص دهد اما سنسورهای اپتیکال ضعف سنسورهای قدیم را برطرف کرده است. سنسورهای جدید اپتیکال قابلیت شناسایی اثر انگشت را از زاویه های مختلف دارد و همچنین به دلیل حرارتی بودن سنسوری غیر قابل تقلب است.

مکانیزم کارکرد سنسور بسیار مهم است و یکی از افتخارات شرکت افق فرا ویژن ضمانت سنسور اثر انگشت به مدت سه سال بود که در پایان سال ۹۵ آن را به چهار سال افزایش دادیم. سنسورهای اثر انگشت دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد شرکت افق فرا ویژن با کیفیت بسیار بالا طراحی و تولید شده و به همین علت باعث گارانتی بسیار بالای این سنسور شده است. قابل ذکر است افق فرا ویژن در تلاش است سنسورهای اثر انگشت خود را تا مدت ۵ سال گارانتی کند.


سنسورهای اثر انگشت مدرن در دستگاههای حضور و غیاب
 

X