برند دوربین مدار بسته OFVTRUST

دوربین مدار بسته – Closed Circuit Television

دوربین مداربسته چیست ؟

دوربین مدار بسته یا تلویزیون مداربسته معمولا برای نظارت و کنترل و برای بحث امنیتی درمحل های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

کارآیی این دوربین ها بدین صورت است که تمامی تصاویر و فیلم های ضبط شده توسط این دوربین های  نظارتی از طریق یک مدار بسته غیر قابل دسترسی به وسیله دیگران، به دستگاه ضبط برای ضبط کردن و حفظ تصاویر و یا به نمایشگر مورد نظر ارسال می گردد و به همین خاطر به آن دوربین مدار بسته می گویند.

این دوربین ها در محل نصب شده خود به صورت ثابت هستند و توانایی ارسال تصاویر مورد نظر را به چند دستگاه به طور همزمان و طبق تنظیمات خود دارند.

این دوربین های ضبط تصاویر بنا به کاربردی که دارند هم در فضاهای بسته و هم در محیط های باز قابل نصب و استفاده می باشند.

در ادامه به توضیحاتی در مورد این دوربین های پر کاربرد می پردازیم.

تاریخچه دوربین مدار بسته

تاریخچه دوربین مدار بسته به سال ۱۹۴۲ و به کشور آلمان بر می گردد.

شرکت زیمنس برای اولین بار و برای دیدن چگونگی پرتاب موشک های ارتش نازی، دوربین مدار بسته را ساخت و به دست یکی از مهندسین خود به نام والتر بروخ نصب گردید که برخی این مهندس آلمانی را مخترع دوربین مدار بسته نیز می دانند.

بعد از گذشت ۷ سال و در سال ۱۹۴۹ در آمریکا اولین دوربین مدار بسته با نام تجاری Vericon  ساخته شد.

یکی از مواردی که در آن دوره در آمریکا برای تبلیغات این دوربین در نظر گرفته می شد این بود که خرید و نصب این دوربین های امنیتی نیازی به مجوز دولت ندارد و بدین ترتیب تلاش شد مردم استقبال بیشتری از آن داشته باشند.

با این وجود اولین دوربین ها ی مدار بسته در ایستگاه های فضایی آمریکا و بعد از آن روی موشک ها نصب گردید که در آن زمان دوربین موشک ها تصاویر ارسالی همراه با صدا از فضا به روی زمین داشتند، و بالاخره چند سال بعد با نصب این دوربین های ضبط تصاویر در اماکن عمومی به کارآیی آن بیشتر پی بردند.

در سال ۱۹۹۶ شرکت اکسیس سوئد دوربین مدار بسته تحت شبکه را تولید کرد که در ساخت این نوع دوربین از نرم افزار Linux بهره گرفت و برای ارسال تصاویر خود استانداردهای  IP را در نظر می گرفت.

انواع دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند که این نام گذاری بر اساس سیگنال های خروجی آنها می باشد.

دوربین های آنالوگ به دودسته آنالوگ و آنالوگ HD تقسیم می شوند که دوربین های آنالوگ قدیمی تر و ارزان تر می باشند ولی در دوربین های مدار بسته آنالوگ HD   کیفیت تصاویر بالاتر است.

در دوربین های مدار بسته دیجیتال که با نام شبکه نیز معروف می باشند دوربین ها به صورت دیجیتال اطلاعات را با کیفیت بسیار بالا از طریق شبکه منتقل می کنند.

به خاطر وضوح بالای تصویر در این دوربین های دیجیتال به خصوص برای مواردی همچون تشخیص چهره و یا خواندن دقیق اعداد مانند پلاک خودرو از دوربین های مدار بسته دیجیتال بهره می برند.

تنها مزیت دوربین های آنالوگ قیمت پائین تر و پیچیدگی کمتر برای نصب و نگهداری آسان تر آنها نسبت به دوربین های شبکه می باشد.

کلمه کلیدی: دوربین مدار بسته

در صورت نیاز به مشاوره جهت خرید دوربین مداربسته و یا نصب دوربین مداربسته با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۴۵۸۹۲ تماس بگیرید .

و  از وب سایت www.ofvsecurity.com کیفیت دوربین های مداربسته را مشاهده کرده و استعلام قیمت خود را میتوانید از فروشگاه اینترنتی افق فرا ویژن دریافت کنید .

X