دوربین نظارت تصویری

چگونه هوش مصنوعی، نظارت تصویری را متحول می کند؟

دستگاه ضبط تصویر

در زمان حاضر، شور و هیجان زیادی برای هوش مصنوعی (AI) وجود دارد.

هوش مصنوعی چشم انداز امنیت و نظارت را به طور چشمگیری تغییر می دهد و باعث می شود تا کاربران با سیستم های امنیتی خود تعامل داشته باشند.

اما صحبت از پتانسیل بالای هوش مصنوعی ممکن است شما را شگفت زده کند و این سوال را بپرسید که : هوش مصنوعی قادر به حل چه مشکلاتی است؟

نیاز به هوش مصنوعی

واقعیت این است که امروزه دوربین ها و دستگاه های ضبط ویدیویی زیادی وجود دارد.

از طرف دیگر انسان ها دارای گستردگی توجه کوتاهی هستند.

هوش مصنوعی، یک فناوری خستگی ناپذیر است و می تواند داده های ویدئویی بیشتری را نسبت به انسان ها تجزیه و تحلیل نماید.

هوش مصنوعی برای این طراحی شده تا مهمترین رویداد را برای توجه کاربران به ارمغان بیاورد و آنها را آزاد کند تا بهترین کاری را که می توانند انجام دهند، یعنی تصمیم گیری های حیاتی. دو منطقه وجود دارد که هوش مصنوعی قادر است تاثیر قابل توجهی روی نظارت تصویری داشته باشد: جستجو و تمرکز توجه.

دوربین مداربسته

جستجوی سریعتر

دنیای امروز را بدون موتورهای جستجو تصور کنید.

شما مجبورید تا در هر لحظه فقط یک صفحه وب را جستجو نمایید، سپس از طریق ترکیب این مطالب و ردیابی خط به خط، امیدوارید تا آنچه که به دنبال آن هستید، بیابید.

این همان چیزی است که اکثر دوربین های نظارت تصویری امروزی انجام می دهند.
دانلود پوسته وردپرس
اپراتورهای امنیتی ساعت ها ویدیوی ضبط شده از یک دوربین را بازبینی می کنند و امیدوارند که حادثه ای که برای آن تحقیق می کنند در تصاویر یافت شود.

اینجاست که هوش مصنوعی وارد می شود.

با استفاده از هوش مصنوعی، شرکت هایی مانند Avigilon در حال توسعه فناوری هایی هستند که جستجوی ویدئویی را مانند جستجوی اینترنتی آسان نمایند.

چنین ابزارهایی به اپراتورها کمک می کنند تا به سرعت یک فرد یا وسیله نقلیه خاص را در تمام دوربین ها موقعیت یابی نمایند.

وقتی یک اپراتور امنیتی، توصیف فیزیکی شخص درگیر در یک حادثه را ارائه می دهد، این فناوری به آنها اجازه می دهد تا با انتخاب ویژگی های خاص مانند جنسیت یا رنگ لباس، جستجو را آغاز کنند.

در حین انجام یک تحقیق و تفحص حیاتی، مانند مواردی که یک فرد گمشده یا مشکوک است، این فناوری کارایی زیادی دارد، زیرا می تواند از این توصیف ها برای جستجوی فرد استفاده نماید و در عرض چند ثانیه او را بیابد.

توجه متمرکز شده

توانایی هوش مصنوعی هنگامی که ما در مورد کاهش تدریجی توجه انسانها صحبت می کنیم، به اندازه ای است که می تواند چند ساعت کاری را به چند دقیقه تبدیل کند.

تمام اطلاعاتی را که یک فرد در یک روز خاص دریافت می کند را در نظر بگیرید.

او لزوما به همه چیز توجه نمی کند، زیرا بیشتر این اطلاعات بی اهمیت هستند.

در عوض، او تعیین می کند که چه چیزهایی مهم و چه چیزهایی بی اهمیت هستند و اغلب بر روی اطلاعات یا رویدادهای شگفت انگیز یا غیر معمول تمرکز دارد.

حال یک اپراتور امنیتی را در نظر بگیرید که ده ها دوربین امنیتی را زیر نظر گرفته است.

بعد از بیست دقیقه، میزان توجه او به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

این یعنی بیشتر ویدیوها هرگز دیده نمی شوند و اطلاعات حیاتی ممکن است ناشناخته بمانند.

فناوری هوش مصنوعی بابرداشتن وظیفه “تماشای” ویدئوهای امنیتی، می تواند به اپراتورها کمک کند تا توجه خود را روی حوادثی که ممکن است به تحقیقات بیشتر نیاز داشته باشد، قرار دهند.

به عنوان مثال، فناوری Avigilon Unusual Motion از هوش مصنوعی استفاده می کند تا به طور مداوم یاد بگیرد که فعالیت های معمول در یک صحنه چگونه به نظر می رسند و سپس رویدادهای غیرمعمول را شناسایی و مشخص می کند.

این قابلیت سطح جدیدی از اتوماسیون را برای نظارت ارائه کرده است.

این فناوری باعث صرفه جویی در زمان تحقیق و بررسی می شود و به اپراتورها اجازه می دهد تا توجه خود را روی وقایع غیرمعمول قرار دهند.

در حالی که فناوری هوش مصنوعی تکامل می یابد، متادیتای ارزشمندی مانند رنگ لباس، سن، جنسیت و … در حین نظارت تصویری ذخیره می گردد.

این بدان معنی است که علاوه بر شناسایی فعالیت های غیرمعمول بر اساس حرکت، این تکنولوژی توانایی هدایت اپراتورها به سوی سایر اطلاعات غیر معمول را نیز دارد که به آنها کمک می کند تا با دقت یک رویداد امنیتی را بررسی نمایند و به آن پاسخ دهند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از برند دوربین مداربسته شرکت افق فرا ویژن می توانید به سایت www.ofvsecurity.com مراجعه کرده و یا قیمت دوربین های مداربسته را در فروشگاه افق مشاهده کنید .

X