کنترل تردد هتل

مزایای سیستم کنترل تردد حرفه ای برای هتل ها

کنترل تردد در هتل

وقتی به عنوان مهمان در یک هتل اقامت می کنید، انتظار دارید که اتاق امن و محفوظ باشد و فقط برای شما و در صورت لزوم، برای کارکنان بخش نظافت امکان تردد فراهم شود.

 شما همچنین انتظار دارید که به سالن ورزش، استخر و سایر امکانات عمومی هتل تردد داشته باشید.

از طرف دیگر، کارکنان هتل انتظار دارند که فقط مهمانانی که در هتل مقیم هستند از امکانات آنجا بهره مند شوند.

یک سیستم کنترل تردد مناسب راهی برای برآورده کردن انتظارات افراد است. این راه حل برخی از قسمت های هتل را محدود به مهمانان و کارکنان خاص می کند، در حالی که دیگران به بقیه بخش ها تردد دارند. این تعادل ظریف تنها با طراحی و نصب یک سیستم کنترل تردد حرفه ای امکان پذیر است.

مناطق مهمان در مقابل مناطق کارکنان

یک هتل را با قفل ها و کلیدهای استاندارد تصور کنید.

خدمه بخش نظافت و سایر کارکنان هتل بایستی همیشه حلقه ای بزرگ از کلید های اتاق های مختلف را همراه خود داشته باشند.

کلید کارت ها یک راه حل بسیار ساده هستند.

کارکنان بخش نظافت با کارت های تردد مجهز شده اند که به آنها اجازه ورود به اتاق ها، خشکشویی و انبارهای نگهداری وسایل را می دهد.

کارکنان آشپزخانه با کلید کارت ها می توانند به داخل و خارج آشپزخانه و سالن غذاخوری رفت و آمد کنند.

در عین حال، مهمانان یک کلید کارت دارند که فقط درب اتاق خودشان و قسمت هایی مثل سالن بدنسازی و استخر شنا را باز می کند تا افرادی که مهمان هتل نیستند، نتوانند وارد این قسمت ها شوند.

کنترل تردد هتلی

حریم خصوصی مهمان

مشتریان هتل می دانند که فقط کارکنان بخش نظافت برای تمیزکاری و دلایل امنیتی به اتاق آنها تردد دارند.

 با این حال، دانستن اینکه هیچ مهمان دیگری نمی تواند وارد اتاق آنها شود، بخش مهمی از حریم خصوصی در هنگام اقامت در یک هتل است.

حتی مهمانانی که قبلا در هتل اقامت داشته اند دیگر نمیتوانند به اتاق ها دسترسی پیدا کنند زیرا کلید کارت های آنها پس از اتمام مدت اقامت، غیر فعال می شود.

این تعادل بین امنیت و حریم خصوصی است که باعث می شود یک هتل مدرن، مکانی راحت برای اقامت مهمانان باشد و همه اینها با یک سیستم کنترل تردد حرفه ای امکان پذیر است.

ایمنی و امنیت برای مهمانان و کارکنان

بسیاری از هتل ها دارای مناطق حساس هستند که نیاز است تردد به این قسمت ها محدود شود، مانند کانتر پذیرش، اتاقی که دفاتر و اطلاعات مالی در آن نگهداری می شود و حتی اتاق هایی که گاوصندوق برای نگه داشتن پول نقد در آن قرار دارد.

یک سیستم کنترل تردد تعیین می کند که چه کسی اجازه ورود به هر اتاق هتل شما را دارد.

حتی کل یک طبقه را می توان به عنوان منطقه ای با دسترسی محدود تعیین کرد.

 آسانسور هنگامی در این طبقه متوقف می شود که افرادی که سوار بر آسانسور برنامه ریزی شده هستند کارت تردد را روبروی کارتخوان قرار دهند.

شما می توانید این سطوح امنیتی را اجرا کنید تا مهمانان را از مناطق محدود به کارکنان خود بیرون نگه دارید، یا می توانید از آن برای امنیت بیشتر مهمان استفاده نمایید.

با این گزینه، تنها مهمانان هتل می توانند به آسانسورهایی که به اتاق هایشان می آید دسترسی پیدا کنند و اشخاص مشکوک عاجز می مانند.

کنترل تردد هتل

بهره وری عملیاتی

علاوه بر کنترل اینکه چه کسی کجا می رود، یک سیستم کنترل تردد، هنگامی که درب های خاصی از هتل شما باز می شود، آن را پیگیری می کند.

این قابلیت می تواند برای اطلاع از بسیاری رویدادها استفاده شود از جمله زمانی که کارکنان آشپزخانه در محل کار حاضر می شوند و اینکه چگونه خدمه بخش نظافت کار خود را به سرعت به پایان می رسانند.

 این سیستم کنترل تردد حتی می تواند در رویدادهای غیر محتمل مانند نقض امنیتی و یا تخلیه اضطراری هتل به شما کمک کند.

در نهایت، سیستم های کنترل تردد، تکنولوژی پیشرفته و هوشمندی هستند که فرایندهای کسب و کار شما را ساده کرده و مهمانان را قادر می سازند از حریم خصوصی خود لذت ببرند.

 آنها همچنین میزان ایمنی و امنیت کارکنان و دارایی های تجاری شما را افزایش می دهند. هیچ هتلی نباید بدون داشتن یک سیستم کنترل تردد پیشرفته در این عصر مدرن به فعالیت خود ادامه دهد.

شرکت افق فرا ویژن یکی از ارائه کنندگان اتوماسیون و سیستم های کنترل تردد در ایران می باشد که در بخشهای مختلفی از جمله تجهیزات کنترل تردد هتل فعالیت میکند .

X