دستگاه و نرم افزارحضورغیاب

فاکتورهای مهم نرم افزار حضورغیاب

پیگیری ساعت کاری کارکنان یعنی اطمینان از اینکه افراد مناسب در جای مناسب، در زمان مناسب و با هزینه مناسب قرار دارند.

دستگاه ها و نرم افزارهای مدیریت نیروی کار شامل نرم افزار و دستگاه حضورغیاب، برنامه زمان بندی و نرم افزار مدیریت مرخصی ها بخش عمده ای از تجهیزات و نرم افزارهای منابع انسانی را تشکیل می دهند.

سیستم حضورغیاب نقش مهمی در کارایی کارمندان و پیشرفت یک شرکت دارد.

پس برای خرید نرم افزار و دستگاه حضورغیاب باید با آگاهی و دقت انتخاب خود را انجام دهید.

در ادامه فاکتورهای مهم خرید نرم افزار حضورغیاب را به شما معرفی می نماییم.

نرم افزارحضورغیاب

یکپارچگی

یکپارچه سازی سیستم های کلیدی منابع انسانی، برنامه های جانبی، هوش کسب و کار و سایر برنامه های کاربردی مرتبط مهم است.

فقط زمانی که سیستم های مدیریت منابع انسانی یکپارچه می گردند، داده ها به صورت بلادرنگ در سراسر سازمان و فرآیندهای کسب و کار به اشتراک گذاشته می شوند.

با یکپارچه سازی سیستم حضورغیاب با سیستم حقوق و دستمزد و دیگر عناصر اصلی منابع انسانی، ساعت های ناکارآمد از بین می رود و حاشیه خطا در ردیابی ساعات کار واقعی کاهش می یابد.

پس قابلیت یکپارچگی با سیستم مدیریت منابع انسانی یکی از فاکتورهای خرید بهترین نرم افزار و دستگاه حضورغیاب است.

دسترسی

با توجه به افزایش الگوهای کاری انعطاف پذیر و دفاتر کار خانگی، در حال حاضر اکثر کارفرمایان با کارکنانی مواجه هستند که به این صورت فعالیت می کنند.

در واقع، بخشی از کارکنان سازمان ها و شرکت ها با تلفن همراه از سیستم مدیریت منابع انسانی استفاده می نمایند.

آنها به کارکنان خود اجازه می دهند تا داده های خود را از راه دور ارسال کنند و مجوزهای لازم را از طریق تلفن همراه دریافت نمایند.

پیش بینی می شود که این روند رو به افزایش باشد.

بنابراین نرم افزار حضورغیاب مبتنی بر وب به کارفرمایان کمک می کند تا حضور کارکنان خود را به سادگی و از هر مکان پیگیری نمایند.

علاوه بر این، نرم افزار حضورغیاب می تواند قابلیت های گسترده ای شامل ادعای هزینه آنلاین، درخواست مرخصی و حتی ابزارهای مدیریت پروژه را داشته باشد.

دستگاه و نرم افزارحضورغیاب

آشنایی

برای پیاده سازی هر نرم افزار در شرکت باید میزان مقاومت طبیعی افراد را نسبت به آن پیش بینی کرد.

سیستم های مدیریت منابع انسانی که دارای رابط کاربری آشنا هستند (یعنی دسترسی به آن از طریق یک دستگاه آشنا مانند یک گوشی هوشمند است یا از طریق یک رابط کاربری سنتی مانند دسکتاپ) می تواند به طور قابل توجهی مقاومت کاربر را کاهش دهد.

همانطور که برای استفاده از ابزارها و اطلاعات اینترنتی دوره های آموزشی برای کارمندان گذاشته می شود، می توان با آموزش کاربران، نشان دادن مزایای شخصی نرم افزار حضورغیاب و یک تجربه ساده اما با ارزش، مقاومت کارکنان را در برابر نرم افزار و دستگاه حضورغیاب جدید کاهش داد.

پاسخگویی

هیچ ویژگی به اندازه موضوع مسئولیت و پیکربندی اهمیت ندارد.

سادگی یکپارچه سازی یا تعامل برنامه ساعات کاری با سیستم حقوق و دستمزد می تواند منجر به اشتباهات، سرقت زمان و یا غفلت شود که سازمان را در معرض خطر قرار می دهد.

در عوض، باید تلاش کرد تا یک روش پاسخگویی را توسعه داد و حفظ نمود.

بنابراین داشتن یک سیستم حضورغیاب که بتواند صحت داده های مربوط به زمان کار کارکنان را تایید کند قبل از اینکه حقوق و دستمزد پرداخت شود ضروری است.

واضح است که چنین نرم افزاری با فرآیندهای سازگار، بیشترین بازگشت سرمایه را به ارمغان می آورد.

بهترین نرم افزار حضورغیاب

انعطاف پذیری

در اینجا دو سطح فعالیت وجود دارد.

اولا استفاده از داده های سیستم برای برنامه ریزی روزانه و ثانیا تصمیم گیری بلادرنگ. در حقیقت، آنچه در حال انجام است، یعنی تلاش برای مدیریت زمان و کارکنان، نیاز به استفاده از داده های مبتنی بر تاریخ برای تصمیم گیری بهتر دارد.

با این حال، موفقیت این استراتژی بر این واقعیت است که یک سازمان بتواند بر اساس این داده ها در زمینه عملکرد کسب و کار گزارش دهد.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل باید برای تصمیم گیری های برنامه زمان بندی استفاده شود.

یک نرم افزار حضورغیاب یکپارچه که می تواند داده های زمان و کارکنان را با سایر اطلاعات منابع انسانی و مدیریت فرآیند کسب و کار مرتبط سازد، توانایی ایجاد تاثیر در سطوح بالاتر و استراتژیک را دارد.

از این رو، با تولید معیارهای ارزشمند و کمک به تجزیه و تحلیل سرمایه انسانی، تصمیم گیری های درست به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

X