دوربین مدار بسته

درباره دوربین مداربسته بیشتر بدانیم

دوربین مدار بسته(Closed Circuit Television)

دوربین مدار بسته کاربردهای زیادی دارد.

کاربرد های مهمی که می توانیم از آنها نام ببریم عبارتند از:

برای جلوگیری از جرم که بیشتر جرم سرقت مد نظر می باشد؛ در موارد صنعت برای کنترل صحیح کار کردن و چگونگی کار کردن دستگاه ها بیشتر استفاده می گردد؛ در راهنمایی و رانندگی بیشتر برای کنترل ترافیک استفاده می شود.

دوربین های مدار بسته به دو نوع دوربین های آنالوگ و دوربین های دیجیتال یا شبکه تقسیم می شوند که دوربین های دیجیتال از نظر دقت و کارآیی به نوع آنالوگ خود ارجحیت دارند و در موارد زیادی دوربین های شبکه را مورد استفاده قرار می دهند.

اگر بخواهیم ساختمان اصلی دوربین مدار بسته را تشریح کنیم، باید از بدنه اصلی و قاب بیرونی دوربین شروع کنیم.

همچنین دوربین های مدار بسته از قسمت های الکترونیکی و لنز تشکیل شده اند و لنز نیز شامل چند عدسی می باشد که با تغییر فاصله کانونی می تواند زاویه دید و در نهایت دقت بالای دستگاه را فراهم کند. در دوربین های مدار بسته با توجه به کاربردی که دارند به طور معمول از چند نوع لنز می توان بهره گرفت که عبارتند از:

لنزهای fix، fix صنعتی، fix کمرا، لنزهای فاصله کانونی متغیر و لنزهای موتوردار.

انواع دوربین مدار بسته از نظر شکل ظاهری

دوربین های مدار بسته باتوجه به کارآیی که دارند و همچنین محل نصب آنها به چند نوع از نظر شکل ظاهری تقسیم بندی می شوند.

دوربین مدار بسته مینیاتوری که به آنها دوربین مدار بسته مخفی و یا سوزنی هم می گویند و کوچکترین دوربین موجود در بازار است. دوربین های مدار بسته دام که به دوربین هایی گفته می شود که به شکل گنبد(Dome) می باشند و بر روی سقف قابل نصب هستند.

دوربین های مکعب مستطیلی که به دوربین های صنعتی معروفند و بیشتر برای زوم کردن کاربرد دارند.

دوربین های مدار بسته IR که برای دید در شب کارآیی دارند.

و دوربین اسپید دام که به صورت اتوماتیک و یا با ریموت قابلیت گردشی برای ضبط تصاویر در جهات مختلف را دارند و نسبت به انواع دیگر خود قیمت بالاتری نیز دارند.

گارانتی دوربین مدار بسته

گارانتی دوربین مدار بسته تضمینی است که فروشنده دوربین به خریدار کالا در قبال سالم بودن دوربین مدار بسته می دهد و مدت زمانی را به عنوان مدت گارانتی تعیین می کند که در آن زمان خریدار می تواند در صورت خراب شدن دستگاه، برای تعمیر و یا حتی در مواردی برای تعویض دوربین مدار بسته اقدام نماید.

به طور متداول اکثر شرکت های فروشنده این دوربین ها مدت زمان گارانتی را ۱۲ ماه در نظر می گیرند.

برای شامل گارانتی شدن هر کالا شرایطی از طرف شرکت فروشنده اعلام می گردد که در صورت رعایت نشدن آن موارد، کالا از گارانتی خارج می شود.

این مورد برای دوربین های مدار بسته هم صدق می کند و اولین شرط گارانتی کالا، سالم بودن شماره سریال دوربین خریداری شده می باشد.

بسیاری از کالاها برای گارانتی شدن نیاز به نصب توسط همان شرکت فروشنده دارند تا نصب به صورت صحیح انجام گردد، در مورد نصب دوربین های مدار بسته در صورتی که نصب توسط شخص ثالثی انجام گردد و به دوربین آسیبی وارد شود از گارانتی خارج می گردد.

همچنین اگر هرگونه تغییری در نوع لنز دوربین و یا تعمیری روی دوربین انجام گردد از گارانتی خارج می شود. در صورتی که دوربین نیاز به تعمیر داشته باشد توصیه می گردد از اطلاعات ضبط شده روی دستگاه یک نسخه کپی تهیه گردد.

وب سایت تخصصی دوربین مداربسته افق فرا ویژن www.ofvsecurity.com

استعلام قیمت از فروشگاه اینترنتی افق

کلمه کلیدی: دوربین مدار بسته

X