safe box ofogh fara vision

چطور مطمئن شویم گاوصندوق هتل امن است؟

safe box hotel ofogh fara vision

اندازه و قابلیت حمل

اولین عامل، در نظر گرفتن اندازه و قابلیت حمل گاوصندوق است.

اکثر گاوصندوق های اتاق هتل به اندازه یک ضبط صوت و یا رادیوی رومیزی هستند که دارایی هایی مانند جواهرات، پول نقد، اسناد و عکس ها را در خود جای می دهند.

با این حال حتی اگر از فلزات سنگین ساخته شده باشند و به طور ایمن در محل نصب شوند، این گاوصندوق های کوچک راحت تر از گاوصندوق های بزرگ حمل می شوند.

البته بدان معنی نیست که سرقت از یک هتل کار آسانی است اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید.

برنامه ریزی موفقیت آمیز

بیشترین گاوصندوق های اتاق های هتل الکترونیکی هستند.

کلیدی وجود ندارد. مشتریان قبل از قرار دادن اشیاء ارزشمند خود در آن، یک کد ورودی وارد کرده و آن را برنامه ریزی می کنند تا دارایی هایشان در محل امن قرار گیرد.

وقتی مهمانان از هتل بیرون می روند، کد گاوصندوق آنها ریست می شود.

مهمانان بعدی نیز برای استفاده از آن و قرار دادن اشیا خود در گاوصندوق باید یک کد دسترسی شخصی انتخاب کنند.

کدهای امنیتی الکترونیکی یکی از ویژگی های فوق العاده هستند که باعث می شود، گاوصندوق اتاق هتل بسیار سخت تر از گاوصندوق های مکانیکی که از کلید های استاندارد استفاده می کنند، باز شود.

با این حال، این اقدام امنیتی اضافه شده، یک شمشیر دو طرفه است.

اگر رمز گاوصندوق را فراموش کنید به دردسر می افتید و باید برای باز کردن قفل آن به مدیر هتل مراجعه کنید تا با کد مخصوصی که فقط در اختیار اوست، گاوصندوق را برای شما باز نماید.

safe box ofogh fara vision

چطور مطمئن شویم گاوصندوق هتل امن است؟

حواستان به کدهای دسترسی پیش فرض باشد

کدهای دسترسی الکترونیکی

گاوصندوق اتاق هتل چقدر امن است؟ تا همین اواخر، مسافرانی که می خواستند جواهرات و سایر دارایی های ارزشمندشان امن بماند، فقط یک گزینه داشتند:

آنها را به نگهبان یا مسئول پذیرش هتل می دادند و به آنها اعتماد می کردند تا جواهرات و دارایی شان را در صندوق هتل نگهداری کنند.

با این حال، بسیاری از هتل های مدرن این امکان را فراهم کرده اند تا مهمانان بتوانند دارایی های ارزشمند خود را در یک گاوصندوق کوچک امن در اتاق خودشان نگه دارند.

این یک گزینه جذاب برای مسافرانی است که تمایلی ندارند دارایی ها و اشیا گرانبهای خود را تحویل کارکنان هتل دهند در حالی که آنها را نمی شناسند.

از طرف دیگر گاوصندوق داخل اتاق به آنها این اجازه را می دهد تا هر زمانی که خواستند از دارایی های با ارزش خود استفاده کنند به آنها دسترسی داشته باشند.

با این وجود، مهمترین مساله امنیت است.

مسافران می توانند خطرات احتمالی گم کردن یا سرقت اشیا گرانبهای خود را در سفر با استفاده صحیح از گاوصندوق های الکترونیکی هتل کاهش دهند.

وب سایت هتل ها معمولا حاوی اطلاعاتی در مورد وجود گاوصندوق در اتاق ها هستند.

در صورت لزوم، می توانید با هتل مورد نظر تماس بگیرید تا در مورد گزینه های نگهداری اشیا گرانبها که در طول اقامت شما در دسترس است، پرسش کنید.

همچنین خوب است که بررسی های انجام شده توسط مهمانان قبلی را بخوانید. اگر نظرات آنها نگرانی های جدی امنیتی را نشان می دهند و شما باید با اشیا با ارزش سفر کنید، بهتر است هتل دیگری را انتخاب نمایید.

مهم است که درک کنیم، انواع مختلف گاوصندوق هتل وقتی از کارخانه بیرون می آیند با کدهای دسترسی پیش فرض مانند “۰۰۰۰”، “۱۲۳۴۵۶” یا دیگری رشته ای از اعداد که به راحتی قابل حدس زدن است رمزگذاری شده اند.

شما به عنوان مهمان باید تمام دستورالعمل های استفاده از گاوصندوق هتل را به طور کامل بخوانید و اطمینان حاصل کنید که این کد پیش فرض را پاک کرده و کد خود را وارد نموده اید.

در غیر این صورت، برای هر کسی که با گاوصندوق الکترونیکی هتل آشنا باشد، باز کردن آن بسیار راحت خواهد بود.

برای افزایش امنیت، باید کدی را انتخاب کنید که حدس زدن آن برای دیگران دشوار باشد.

همچنین از انتخاب تاریخ تولد برای رمز اجتناب نمایید.

برخی از هتل ها گاوصندوق های خود را با یک کد اضطراری برنامه ریزی می کنند تا اگر مهمان رمز خود را فراموش کرد با آن کد، گاوصندوق را باز نمایند.

این مورد می تواند یک مزیت یا یک عیب باشد و شما می توانید برای فعال کردن یا غیرفعال کردن این ویژگی با مسئول مربوطه صحبت کنید.

X